images/stories/20110201_BibliotekaRowerowa/640_MojRower_ZrobToSam.jpg

Zygmunt Dąbrowski

Mój rower, Zrób to sam

Wydawnictwo Harcerskie

Warszawa 1960

ISBN -

Stron: arkusz B2

Format: w postaci złożonej B6 (18 cm x 12,5 cm)

 

Subiektywna ocena pozycji książkowej:

5 / 10

 

Ocena opisowa:

W zasadzie to nie jest książka. Pozycja jest nietypowa ze względu na formę wydania. Obustronnie zadrukowana strona A3 została strannie poskładana do formatu B6. Na tej bądź co bądź niewielkiej przestrzeni zmieściło się nieco rysunków i tekstu przeznaczonych dla młodzieży szkolnej, a przede wszystkim harcerzy. Są tu tak opisy podstawowych zabiegów naprawczych i konserwacyjnych, jak i opisy nietuzinkowe, jak na przykład rower wodny, czy 'mała prądnica służąca do oświetlenia obozu'.

 

Spis treści:

brak

 

Przykładowy cytat:

     Gdy otrzymasz od Rodziców nowy piękny "Bałtyk", na pewno nie będziesz mógł (czy mogła) się z nim rozstać i nawet w nocy postawisz go przy łóżku, aby spać z ręką opartą na ramie "przyjaciela" i śnić o przygodach dnia następnego. Ale kiedy pewnego dnia zdarzy ci się w drodze defekt, czy poradzisz sobie z naprawą? Pomyśl - czy znasz dobrze swój rower?

     Sądzisz, że tak? No, to wymień jego zalety. Przerwij czytanie, weź kartkę i pisz. Ja tak właśnie zrobiłem. Wypisałem 10 zalet roweru. Mógłbym jeszcze więcej - ale po co? Już te udowodniły, że rower to jedno z najwspanialszych urządzeń, bo jest najtańszym środkiem lokomocji, można na nim jeździć po każdej niemal drodze, nie wymaga paliwa, jest łatwy w konserwacji i naprawie, prosty w konstrukcji i twały, nie wymaga garażu - zimą wisi na ścianie, więc nie zajmuje miejsca, jest lekki - można go przenieść przez przeszkodę, wnieść na schody, do mieszkania; jeździ cicho, nie dymi, nie tarasuje jezdni, jest interesujący w budowie i działaniu, dobrze go poznając można się dużo nauczyć, można wreszcie znaleźć dla niego wiele zastosowań.

Komentowanie za pomocą rozszerzenia JComments zostało wyłączone. Zapraszam do dodawania komentarzy za pomocą aplikacji Disqus.